Pieštų knygų skirtukų paroda bibliotekoje

2019/12/12

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) pristatoma menininkės, soc. mokslų dr. Irenos Burneckienės pieštų knygų skirtukų paroda. Šiais originaliais, išskirtinio kruopštumo darbais biblioteka pasipuošė pasitinkant didžiąsias metų šventes. Menininkės kūrybiniai darbai žaismingai  įsipina į kasmetinę  akciją „Knygų Kalėdos“.  Per 80 dvipusių skirtukų  I. Burneckienė sukūrė vasaros metu. Kiekvienas eksponatas yra individualus, nerasime nei vieno pasikartojančio motyvo. Tamsiame fone įmantriausiais ornamentais sidabro, aukso ir balta spalvomis išpiešti skirtukai, kybantys  ant plonyčių permatomų  siūlų, atrodo tarsi kalėdinės dekoracijos. 
Apie savo darbus autorė rašo: „Ką tik dedame į knygas... Panaudojama viskas: laikraščio skiautės, atvirutės, pieštukai, servetėlės, siūlai, iškarpos, exlibriai, džiovinti lapai, lankstinukai, austinės juostelės, liniuotės ir t. t. Bet maloniausia paimti į rankas popieriaus juostą, kuri skirta būtent pasižymėjimo tikslui. O jei ji dar graži?.. Visi mes esme individualūs, savotiški, todėl ir skirtukai gali atspindėti mūsų charakterį, skirtingai veikti emociškai. Gal vienai knygai reikia minimalizmo, kitai – prisiminimus sukeliančių asociacijų, trečiai – motyvo, atspindinčio metų laiką, kai paimi konkrečią knygą į rankas arba prisimeni žmogų, kuris tau malonus ir mielas. Neutraliausi yra skirtukai su geometriniais ir augaliniais  ornamentais. Jų šioje parodoje yra daugiausiai. Ritmiškai išdėstyti elementai nuneša mus į tęstinumą, begalybę, pasikartojimą. Juk tiek daug pasikartojančio veiksmo skaitant knygą (puslapių vartymas, pačios knygos paėmimas, padėjimas, atvertimas ir užvertimas, pasižymėjimas iki kur perskaityta...). O kai skaitant reikia susimąstyti, pravartu akimis perbėgti nupieštomis figūromis, praslysti linijomis, mintyse susidėlioti taškus. Balti ir auksiniai elementai tamsiame fone nuteikia Žiemos ir Kalėdų blizgesiui, padeda sukurti šventinę nuotaiką. Jie gali tapti puikia dovana skaitančiam žmogui. Kokia sprendimų ir piešinių variacijų begalybė, sukelianti pačius įvairiausius prisiminimus, formuojanti estetinę aplinką ir poreikį skaityti...“
Įsijungdama į akciją „Knygų Kalėdos“ parodos autorė bibliotekai dovanojo unikalią  savo sukurtą rankų darbo knygą „Apie emocijas spalvomis ir gėlėmis“, kurioje dera autorės tekstai ir džiovintų augalų iliustracijos. 
Paroda veiks iki gruodžio 31 d. Kviečiame aplankyti.

Informacijos šaltinis: https://www.biblioteka.smsvb.lt/renginiai/bibliotekoje-piestu-knygu-skirtuku-paroda

 

 

Please reload

Naujausi įrašai
Please reload

Archyvas
Please reload

Sekite mus
  • Akcija Knygų Kalėdos