top of page

„100-mečio Knygų Kalėdų šalyje“

Jūs paklausite, ar yra tokia šalis? Taip. Tai šalis, kur kvepia Kalėdomis ir knygomis. Šioje šalyje gali su draugu, mama, močiute, teta, mokytoja kartu kepti kalėdinius sausainius, klausytis eilėraščių, muzikos, bibliotekininkės pasakojimų apie knygas. Tai kur ta ŠALIS? Čia pat. Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje. Tai kas gi nutiko šioje šalyje?

„100-mečio Knygų Kalėdų šalyje“ veikė dvi kūrybinės laboratorijos, tai „Eksperimentinė kalėdinių sausainių kepimo“, kurios sumanytoja buvo pradinių klasių mokytoja metodininkė Airūna Lapinskienė ir „Kalėdinių skaitymų“. Šiai nuotaikingai vadovavo mokyklos bibliotekininkė Violeta Markauskienė. Tai kaip viskas vyko? Pirmiausia mažieji dalyviai, o tai buvo 1-4 klasių mokinių atstovai, skubėjo į valgyklą, kur jų laukė tikras kulinarinis išbandymas. Pagal mokytojos Airūnos ir Tautvydo mamos Snieguolės paruoštus receptus reikėjo iškepti kalėdinius sausainius. Mažiesiems kepėjams sekėsi puikiai, nes jie į pagalbą buvo pasikvietę mamą, močiutę ar tetą. Pašovus sausainius į orkaitę kepti, veiksmas persikėlė į aktų salę, kur jų laukė vyresnių klasių mokiniai. Čia mažieji kulinarai galėjo šiek tiek atsipūsti ir pasiklausyti S. Gedos, J. Degutytės, J. Erlicko, Just. Marcikevičiaus eilėraščių. O Jokūbas, Miglė, Laineta ir Urtė juos ne tik skaitė, bet atliko muzikinius kūrinius. Mokyklos direktorė Daiva Liumparienė prisiminė savo vaikystės knygą S. Lagerliof „Stebuklingos Nilso kelionės“... Bibliotekininkė Violeta pristatė naujausią V. Palčinskaitės eilėraščių knygą vaikams „Eilėraščiai iš namų“ ir jų paskaitė.

O paskui pakvipo tikrų tikriausiomis Kalėdomis. Ir vėl visi skubėjome į valgyklą. Iš orkaitės traukėme sausainius, juos puošėme, ragavome ir kalbėjome apie knygas.

„100-mečio Knygų Kalėdų šalyje“ vyko tikrų tikriausi stebuklai...


Violeta Markauskienė, Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

Naujausi įrašai
Archyvas
Sekite mus
  • Akcija Knygų Kalėdos
bottom of page