top of page

„Knygų Kalėdos“ Trakų viešojoje bibliotekoje

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau aštuntą kartą po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime naujų knygų šalies bibliotekoms. Kasmet ši akcija iš naujo papildo bibliotekų lentynas naujomis knygomis. Tačiau neretai bibliotekos turi vos vieną populiarios knygos egzempliorių, kurio eilėje mėnesių mėnesius laukia dešimtys skaitytojų. Todėl šiais metais „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti šalies bibliotekoms laukiamiausių knygų.

Kasmet „Knygų Kalėdų“ proga Trakų viešoji biblioteka organizuoja mažąją knygų mugę, kurioje kviečia apsilankyti trakiečius ir įsigyti naujausių knygų, kurios gali tapti puikia kalėdine dovana artimiesiems, draugams, ir žinoma, bibliotekoms. Šiais metais mugėje dalyvavo leidykla „Baltos lankos“, kuri pasiūlė skaitytojams, suaugusiems ir vaikams, naujausių knygų leidyklos kainomis, o taip pat daug knygų ir mažesnėmis kainomis.

Mugės atidaryme dalyvavo Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, kuri tarė sveikinimo žodį ir „Knygų Kalėdų“ proga savivaldybės vardu padovanojo daug knygų Trakų rajono bibliotekoms. Gražių knygelių vaikams įteikė ir Trakų rajono savivaldybės Tarybos narys Šarūnas Ūsas, susirinkusius poetiniu žodžiu pasveikino Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas. Biblioteka gavo dovanų ir iš trakiečių, apsilankiusių knygų mugėje.

Mugės atidarymą nuotaikingais muzikiniais kūriniais pasveikino Trakų meno mokyklos akordeonistų ansamblis su vadove Rasa Mikiškiene.

Trakų viešoji biblioteka nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie praturtina biblioteką naujomis knygomis ne tik „Knygų Kalėdų“ metu, bet ir ištisus metus.

Tradiciškai „Knygų Kalėdų“ renginyje biblioteka organizuoja susitikimą su rašytojais. Antradienio popietę bibliotekoje buvo pristatyta kraštiečio Vladislavo Smolenskio pasakų ir apsakymų knyga „Hежность капли утренней росы“ („Ryto rasos lašo švelnumas“). Knygoje net 9 pasakos, 5 apsakymai.

Susitikimą su knygos autoriumi pradėjo nuotaikingas Trakų rusų dainos ansamblis „Zabava“ (vad. Natalija Jefimova).

Knygos autorius papasakojo, kad rašyti jį paskatino šeima. Būtent vaikų dėka atsirado pasakos, kurios pasakojamos pagal vaikų pageidavimus kaskart didėjo ir įgaudavo vis tolimesnius pasakojimus.

Apsakymuose autorius dažniausiai aprašo istorijas, kurios nutiko jo gyvenime, tik perteikia jas per jausmų ir apmąstymų prizmę. Autorius teigė, kad jo kūrybą vienija vienas dalykas – nuoširdumas. Ši knyga skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Susitikimo metu autorius perskaitė savo naujausią apsakymą „OHO“, kuris atsidurs jau kitoje knygoje, gal po kelerių metų.

Knygos autorių sveikino ir kūrybinės sėkmės linkėjo draugai ir artimieji. Susirinkusieji galėjo įsigyti ir autoriaus knygų.

Šiltą susitikimą baigė rusų dainos ansamblio „Zabava“ atliekamos dainos.

Tikimės, kad mūsų rajono bibliotekos Lietuvos 100-mečio proga sulauks 100, o gal ir daugiau, knygų. Juk „Knygų Kalėdos“ tęsiasi ne tik iki sausio 6 d., jos vyksta visus metus.


Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė


Naujausi įrašai
Archyvas
Sekite mus
  • Akcija Knygų Kalėdos
bottom of page