top of page

Valstybės pažinimo centras prisijungė prie akcijos „Knygų Kalėdos“

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ skatina ne tik dovanoti knygas šalies bibliotekoms, bet taip pat kviečia patirti skaitymo džiaugsmą kartu. Valstybės pažinimo centre surengtoje „Knygų Kalėdų“ edukacinėje pamokoje dalyvavo būrys mažųjų lankytojų.

Edukacinė pamoka „Knygos anatomija“ skirta kūrybiškumui ir skaitymo įgūdžių skatinimui. Renginio metu vaikai galėjo įsijausti į aštriu protu pasižyminčių knygos gydytojų vaidmenį ir suprasti, kas slepiasi po knygos viršeliu, pamatyti, kaip ji atsiranda, suprasti jos struktūrą, lankytis spaustuvėje, išmokti apibūdinti perskaitytą knygą, sukurti su ja unikalų santykį.

„Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti laukiamiausias knygas šalies bibliotekoms ir prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo. Akcija „Knygų Kalėdos“ prasidėjo 2011 m., kai šalies vadovė gavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos skaitytojų laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Per visą akcijos laikotarpį bibliotekoms padovanota per 272 tūkst. knygų.

Prie akcijos prisijungė ir Valstybės pažinimo centras, įsikūręs LR Prezidentūros rūmų amsamblyje, veikia nuo 2016 metų. Modernioje ekspozicijoje siekiama atsakyti į klausimus, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali dalyvauti valstybės kūrime ir valdyme, susipažinti su Lietuvos bei Prezidento rūmų istorija.


Naujausi įrašai
Archyvas
Sekite mus
  • Akcija Knygų Kalėdos
bottom of page